Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu se uskutečnil seminář k českému exportu a finanční krizi v Ruské federaci

Na půdě Ministerstva průmyslu a obchodu se uskutečnil seminář k českému exportu a finanční krizi v Ruské federaci

Publikováno: 14.1.2015
Rubrika: Lidé-Věci-Události

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) společně s Komorou pro hospodářské styky se SNS, Svazem průmyslu a dopravy ČR a Hospodářskou komorou ČR zorganizovala dne 13. ledna v prostorách ministerstva seminář pro české podnikatele s názvem "Český export a finanční krize v Ruské federaci – hledání východisek". Semináře se zúčastnilo více než 140 hostů.

Seminář navázal na aktivity ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, který již v závěru roku 2014 inicioval vytvoření pracovní komise k ekonomické a obchodní dimenzi rusko-ukrajinské krize s cílem pružně reagovat na nepříznivě se vyvíjející situaci v Rusku a dalších zemích SNS, která způsobuje značné problémy českým podnikatelům a exportérům.

"Naším prvotním cílem je udržení exportu do Ruska. Diversifikace exportu je žádoucí, ale musíme ji dělat s pokorným vědomím, že to je dlouhodobá a nákladná záležitost. Proto je pro nás důležité udržet se na ruském trhu," uklidnil hosty ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Ministr Mládek v úvodu semináře zdůraznil připravenost MPO k podpoře podnikatelských subjektů při jejich exportních aktivitách. Seminář rovněž označil za dobrou příležitost pro další diskuzi mezi podnikateli a představiteli podnikatelských reprezentací s orgány státní správy na témata, která podnikatele v současné době nejvíce zajímají.

V rámci semináře vystoupili představitelé Svazu průmyslu a dopravy ČR, Hospodářské komory ČR, Komory SNS, EGAP a ČEB. Ve druhé části semináře pak měli čeští podnikatelé možnost vyjádřit své názory a pokusit se společně hledat cesty, jak eliminovat negativní dopady vzniklé situace.

V souvislosti s uvedeným je vhodné zmínit, že Vláda ČR v této věci již v říjnu 2014 přijala implementační plán, který v sobě zahrnuje opatření různých rezortů zaměřených na zmírnění dopadů této krize. O naléhavosti a vhodnosti problematiky svědčí i velký zájem českých firem. Semináře se zúčastnilo více než 140 hostů.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky se stal Tomáš Drápela (63x)
Novým předsedou výkonné rady Teplárenského sdružení České republiky se stal předseda představenstva a generální ředitel ...
Češi dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně ŽelinaČeši dávají světu unikátní vynález, vírová turbína je v provozu na vodní elektrárně Želina (50x)
Po úspěšně skončených komplexních zkouškách odstartovala dnes provoz dvojice tzv. vírových turbín v areálu malé vodní el...
Dodavatel oceli měl dvojí důvod k radosti (49x)
3. června 2011 oslavila společnost MUT Tubes, s.r.o. spolu se svojí dceřinou společností MUT Automotive, s.r.o. páté vý...