Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Korejský prezident se setkal s premiérem Babišem. Ředitel KHNP navštívil Dukovansko a navázal spolupráci s českými dodavateli

Korejský prezident se setkal s premiérem Babišem. Ředitel KHNP navštívil Dukovansko a navázal spolupráci s českými dodavateli

Publikováno: 3.12.2018
Rubrika: Zajímavosti, Jaderné

Korejský prezident Jae-in Moon se v Praze setkal s českým premiérem Andrejem Babišem. Oba se shodli na významu spolupráce v energetickém sektoru i průmyslu obecně. Moon pak zdůraznil bohaté zkušenosti korejských společností s pokročilou jadernou technologií a výstavbou i provozem jaderných reaktorů. Připomněl schopnost Koreje dokončit výstavbu včas a v rámci rozpočtu, jako tomu bylo nedávno v případě KHNP a jaderné elektrárny Barakah.

Jae-Hoon Chung, CEO hlavního uchazeče o dostavbu českého jádra Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP), pak tento týden rovněž navštívil Českou republiku. Prohlubování spolupráce s českými firmami a lokalizace dodavatelského řetězce je pro KHNP prioritou. I proto zde Chung podepsal hned dvě memoranda o spolupráci na dostavbě českých jaderných elektráren. První memorandum se týká dodání hlavních komponent pro nové reaktory společností Doosan Škoda Power. Druhé pak stvrzuje spolupráci na konstrukční pracích s firmami Metrostav, Daewoo Engineering & Construction a Doosan Heavy Industries & Construction.

V úterý Chung navštívil také Třebíč a potkal se s představiteli lokálních dodavatelů, jako je Nuvia, TES, či MICO.

„České inženýrské a strojírenské firmy patří dlouhodobě mezi světovou špičku. Disponovat lokálními dodavateli a experty s takovými zkušenostmi s jadernou energetikou je pro úspěšné dokončení výstavby jaderných elektráren obrovskou výhodou. V KHNP jsme odhodlaní tuto výhodu České republiky maximálně využít,“ řekl Jae-Hoon Chung, CEO KHNP.

Prioritou KHNP je v současnosti právě dostavba českého jádra. Spolupráce s místními firmami se ale nemusí omezovat jen na hranice Česka. Probíhají i jednání o společných projektech na projektech v třetích zemích, kam KHNP expanduje.

„Bude nám ctí využít zkušenosti a expertízu českých firem i na zahraničních trzích. Nyní provozujeme 24 reaktorů a 9 dalších je ve výstavbě. Současně ale jednáme o nových projektech v Polsku, Saudské Arábii, Rumunsku či na Filipínách a Taiwanu,“ dodává Chung.

Společnost KHNP klade důraz na podporu obyvatel oblastí, kde stojí její elektrárny. Aktivně pomáhá s rozvojem místních komunit a pracuje na udržování dobrých vztahů s místními obyvateli. Dlouhodobě podporuje i region Dukovan a je například hlavním sponzorem hokejového klubu SK Horácká Slavia Třebíč. KHNP se během srpna zapojila také do dobrovolnického programu. 24 korejských studentů a 10 zaměstnanců KHNP v rámci něj působilo v třebíčských neziskových organizacích, podílelo se na kulturním programu pro seniory či děti a pomáhalo s údržbou hokejového a fotbalového stadionu. Podobně pomáhala KHNP v regionu v loňském roce, kdy poskytla hmotnou pomoc i kapacitu 36 dobrovolníků z řad korejských univerzit a zástupců KHNP celkem 12 zařízením a neziskovým organizacím.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
KHNPKHNP ve výrobě NUVIA

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Ochranný nátěr pro extrémní podmínkyOchranný nátěr pro extrémní podmínky (300x)
Ochrana životního prostředí již dlouho není tématem pouze ekologických sdružení a občanských spolků, ale stala se celosp...
Význam metod verifikace a validace výsledků z CFD analýz při výpočtech vibrací vyvolaných prouděním pro návrh zařízení na výměnu tepla (49x)
Vibrace vyvolané prouděním (flow-induced vibration) mohou způsobovat velké problémy u zařízení na výměnu tepla, jakými j...