Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Jaderný svět žije!

Jaderný svět žije!

Publikováno: 29.6.2018
Rubrika: Firemní zpravodajství

A zatímco u nás se politici rozhodují, jestli se mají rozhodnout, ve světě neotálejí a konají. Píši jen několik skutečností, které je dobré vědět, a můžete se s nimi blýsknout v diskuzích.

Finská TVO plánuje zavážení paliva v JE Olkiluoto 3 (EPR 1600 MWe) na konec roku 2018.

Plovoucí jaderná elektrárna Rosatomu Akademik Lomonosov byla přepravena z Baltických loděnic v St. Petersburgu do Murmansku, kde bude zavezeno palivo do obou reaktoru KLT 40, a následně odtažena do přístavu Pevek na Čukotce.

Čínská JE Tchaj šan začala zavážet palivo do svého reaktoru EPR (AREVA). Spouštění bloku se očekává v polovině letošního roku.

Český projekt Energy Well s reaktorem chlazeným tekutou solí zaujal na Konferenci v Atlantě, kde byl představen skupinou UJV Group.

Švýcarská JE Beznau 1 společnosti NOK byla po dvouleté odstávce znovu spuštěna. Blok PWR 365 MW byl spuštěn v roce 1069 a Beznau 1 je tak nejstarší provozovanou JE na světě.

Sloupek Aleše Johna

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

V ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energeticeV ArcelorMittal Ostrava vyvinuli novou ocel, která se uplatní zejména v energetice (52x)
Huť ArcelorMittal Ostrava vyvinula a zahájila výrobu nové oceli s vysokou přidanou hodnotou. Ocel jakosti 16Mo3 s přídav...
Strojírenství je pro Českou exportní banku prioritou (46x)
Bilanční suma České exportní banky (ČEB) dosahuje téměř 100 miliard korun. Pokud se podíváme na sektorovou skladbu úvěro...
Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence a změnil logo na svých produktech Eaton oslavil ve výrobním závodě 100 let existence a změnil logo na svých produktech (46x)
Eaton Elektrotechnika s.r.o. (dceřiná společnost Eaton Corporation), významný výrobce a distributor elektrotechnického z...