Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Jablunkovskou ulici v Třinci nyní přejdeme čtyřikrát bezpečněji

Jablunkovskou ulici v Třinci nyní přejdeme čtyřikrát bezpečněji

Publikováno: 5.2.2018
Rubrika: Zajímavosti

V duchu základního bezpečnostního hesla na silnicích Vidět a být viděn nasvítilo město Třinec čtyři přechody pro chodce na Jablunkovské ulici, jedné z hlavních dopravních tepen města. Na nasvícení frekventovaných přechodů u městského úřadu, u Penny marketu, u ZŠ Dany a Emila Zátopkových a u křižovatky u Zobawy se podílela svým grantem také Nadace ČEZ.

Oranžové sloupy ve dne a nasvícený přechod ve večerních hodinách motoristy již z dálky upozorňují, že se blíží k místu, kde se pohybují ve zvýšené míře chodci a jímž by měli projet ještě nižší rychlostí, než je padesátka. „Naší prioritou je bezpečnost ve městě a k tomu patří i bezpečný silniční provoz, tedy autobusové zálivy a hlavně přechody. Nasvětlení přechodů zejména na nejvíce frekventovaných místech v blízkosti škol a obchodů, kde se pohybují děti a senioři, přispívá k větší bezpečnosti chodců. Chceme v tom dále pokračovat i ve spolupráci s ČEZ,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.

Na nasvětlení přechodů pro chodce přispěla Nadace ČEZ v rámci grantového programu Oranžový přechod finančním darem ve výši 120 tisíc Kč, město Třinec na ně ze svého rozpočtu uvolnilo 1,1 milionu Kč.

Nadace ČEZ osvětluje pod dohledem odborníků z řad krajských zástupců BESIP nebezpečné přechody od roku 2013. Od počátku se setkává s velkým zájmem měst, obcí i široké veřejnosti napříč republikou. „Třinec buduje se společností ČEZ ESCO a mnoha dalšími firmami chytré město. Jsem ráda, že staví na tom, aby bylo v první řadě bezpečné pro své obyvatele a především pro děti,“ podotkla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Slavnostního otevření přechodů se zúčastnil také člen představenstva ČEZ ESCO Michal Žídek. „Spolupráce s městem i dalšími organizacemi z Třince je na vynikající úrovni, jejich projekty často o krok převyšují záměry z mnoha jiných měst. Paní starostka by řekla o tři kroky. Jsme rádi, že finance, které tady dáváme prostřednictvím Nadace ČEZ, mají opravdu smysl,“ řekl Michal Žídek. Firemní nadace energetiků v minulých letech v Třinci podpořila například vybudování plošiny plošiny pro vozíčkáře v základní škole, výlety pro hendikepované děti do Beskyd, výstavbu domu pro pěstounskou rodinu nebo mládežnický hokej.

Nadace ČEZ od roku 2013 podpořila 113 projektů na Oranžové přechody, například vloni darovala městům a obcím 1,9 milionu korun na 16 žádostí, z nichž některé zahrnovaly – stejně jako v Třinci – i více přechodů. V Moravskoslezském kraji nadace vloni podpořila vybudování přechodů v Třinci a Bohumíně.

O finance na budování bezpečných přechodů se mohou obce a města hlásit také letos, Nadace ČEZ přijímá žádosti do konce března. Podrobné informace najdou zájemci na www.nadacecez.cz.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Fotogalerie
Jablunkovskou ulici v Třinci nyní přejdeme čtyřikrát bezpečnějiJablunkovskou ulici v Třinci nyní přejdeme čtyřikrát bezpečnějiJablunkovskou ulici v Třinci nyní přejdeme čtyřikrát bezpečnějiJablunkovskou ulici v Třinci nyní přejdeme čtyřikrát bezpečnějiJablunkovskou ulici v Třinci nyní přejdeme čtyřikrát bezpečněji

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Ochranný nátěr pro extrémní podmínkyOchranný nátěr pro extrémní podmínky (365x)
Ochrana životního prostředí již dlouho není tématem pouze ekologických sdružení a občanských spolků, ale stala se celosp...
Význam metod verifikace a validace výsledků z CFD analýz při výpočtech vibrací vyvolaných prouděním pro návrh zařízení na výměnu tepla (65x)
Vibrace vyvolané prouděním (flow-induced vibration) mohou způsobovat velké problémy u zařízení na výměnu tepla, jakými j...
Účinné čištění žebrovaných trubek v EKO ve spalovně biomasy pomocí Šok-Pulz-Generátorů (SPG) firmy Explosion Power GmbHÚčinné čištění žebrovaných trubek v EKO ve spalovně biomasy pomocí Šok-Pulz-Generátorů (SPG) firmy Explosion Power GmbH (46x)
Explosion Power GmbH je Švýcarská firma, která vyvíjí, vyrábí, prodává a provádí údržbu Šok-Pulz-Generátorů po celém svě...