Nacházíte se:  Úvod    Elektrárny    Uhelné    Generální oprava generátoru po 52 letech!

Generální oprava generátoru po 52 letech!

Publikováno: 29.11.2016
Rubrika: Uhelné

Společnost BRUSH SEM s.r.o. zabezpečila realizaci Generální opravy generátoru a stavebního základu pod ložiskovým stojanem v Elektrárně Nováky. Generátor vyrobený v závodě Škoda Plzeň, nyní BRUSH SEM, byl dodán v roce 1963, tj. v provozu byl úctyhodných 52 let. 

V rámci Generální opravy jsme zabezpečovali nejen inženýrskou a projektovou dokumentaci, generální opravu generátoru a jeho příslušenství, ale i opravu stavební části pod ložiskovým stojanem, na jejíž realizaci jsme měli 23. týdnů. Zejména oprava stavební části představovala pro velkou výzvu, kterou jsme společně s našimi partnery zvládli ke spokojenosti Objednatele – Slovenské Elektrárne, a.s. Další výzvou byla výměna statorového vinutí, ke které se přistoupilo v průběhu realizace. Vinutí jsme vyrobili a nainstalovali v rekordně krátkém čase bez dopadu na konečný termín. Realizace projektů v takto krátkém termínu většinou přináší značné množství překážek během realizace. Na tomto projektu však bylo komplikací překvapivě minimum a to zejména díky vynikající spolupráci a průběžně řízené koordinaci výrobce s provozovatelem. Všechny nečekané problémy, na které jsme během realizace narazili, byly plně zvládnuty a termín dodržen. Poděkování patří všem zúčastněným, jak na naší straně, tak na straně Objednatele, pánům Hepnerovi a Štálníkovi, za maximální vyvinuté úsilí a vysoce profesionální přístup.

Miloš Kadera, projektový manažer,
BRUSH SEM s.r.o.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Primární prvky pro měření průtoku v energetice a průmysluPrimární prvky pro měření průtoku v energetice a průmyslu (38x)
Společnost JSP, s.r.o. je předním českým výrobcem a dodavatelem měření a regulace, který vedle vlastní výroby a dodávek ...
Rekonštrukcia 110 kV rozvodne Elektrárne Nováky - 2. etapaRekonštrukcia 110 kV rozvodne Elektrárne Nováky - 2. etapa (27x)
Elektrizačná sústava SR je vzájomne prepojený súbor zariadení na výrobu, prenos, transformáciu a distribúciu elektrickej...
Úspech projektu bol hlavne v ľuďoch, ktorí prácu na modernizácii brali ako dôveru spoločnosti v realizáciu tejto životne dôležitej investície pre elektráreň NovákyÚspech projektu bol hlavne v ľuďoch, ktorí prácu na modernizácii brali ako dôveru spoločnosti v realizáciu tejto životne dôležitej investície pre elektráreň Nováky (26x)
V roku 2015 sme v Elektrárňach Nováky (ENO) zrealizovali investičné akcie, ktorých hlavným cieľom bolo zabezpečiť prevád...