Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Fórum Atomexpo 2012 Moskva přivítalo více zástupců jaderných benjamínků

Fórum Atomexpo 2012 Moskva přivítalo více zástupců jaderných benjamínků

Publikováno: 5.6.2012, Aktualizováno: 6.6.2012 23:49
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Jaderné

Ve dnech 4. až 6. června 2012 hostí Moskva, hlavní město Ruské federace, již IV. Mezinárodní fórum Atomexpo 2012. Akci pořádá Rosatom, Federální agentura pro atomovou energii Ruské federace pod záštitou jejího generálního ředitele Sergeje Vladilenoviče Kirijenka.

Cílem Fóra je jednak rozvoj mezinárodní spolupráce v oblasti mírového využití jaderné energie a taktéž snaha o prosazení jaderné energetiky v rámci světového energetického mixu a podpora tohoto způsobu výroby elektrické energie a tepla zvláště po událostech v jaderné elektrárně Fukušima v Japonsku. Atomexpo je nejvýznamnější akcí tohoto typu v oboru jaderné energetiky. Tradiční akce, kterou doprovází konference, semináře a výstava, získává stále větší světovou prestiž. Letošního ročníku se účastní cca 1 300 delegátů nejen z Ruska ale i zahraničí. Celkem se tak v Moskvě sejdou zástupci 53 zemí světa a celkový počet účastníků přesáhne počet 4 000.  „Rusko loni získalo dvakrát více zakázek na výstavbu jaderných elektráren v zahraničí, než v roce 2010,“ řekl S. Kirijenko v rámci slavnostního zahájení akce. Kirilenko tuto skutečnost ocenil jako důkaz vysoké důvěry k ruským jaderným technologiím. Jak se přitom zmínil, ruské technologie vybírají také ty země, které nikdy neměli zkušenosti se stavbou jaderné elektrárny. Za rok přitom byly spuštěny tři jaderné elektrárny s ruskými technologiemi. 
Významným a viditelným trendem je vzrůst počtu představitelů ze zemí, které teprve začínají rozvíjet svou jadernou energetiku. Organizátoři hlásí meziroční nárůst počtu zástupců právě těchto zemí o dvojnásobek. V době konání fóra bude podepsáno sedm mezinárodních dohod a memorand o vzájemné spolupráci mezi Rosatom a zeměmi jako je např. Nigérie, Mongolsko a Bangladéš.

Video: Úvodní projev Sergeje Kirijenka:


 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

ČEZ Teplárenská, a. s., má nového generálního ředitele (51x)
Novým generálním ředitelem ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ se od 1. září stal Petr Hodek, který dosud působil na ...
Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (45x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...