Nacházíte se:  Úvod    Dostavba JE Temelín - příležitost pro český průmysl?

Dostavba JE Temelín - příležitost pro český průmysl?

Publikováno: 2.8.2010
Rubrika: , Lidé-Věci-Události, Jaderné

Odborná konference 52. mezinárodního strojírenského veletrhu se bude konat 15. září 2010 od 10 do 17 hodin, Výstaviště Brno, Pavilon A. Registrace a bližší informace: www.khkjm.cz/temelin

Cílem letošní konference je prezentovat jednotlivé účastníky tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín a posoudit možný přínos stavby pro české firmy. Řeč bude také o prioritách při výběru vítěze tendru. Díky účasti zástupců z oblasti politiky, státní správy i celé řady firem z oboru Vám konference umožní setkání se skupinou lidí, kteří mají k dostavbě Temelína a souvisejícím otázkám co říci. Pořádá: Krajská hospodářská komora jižní Moravy ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR, Svazem podnikatelů ve stavebnictví a Veletrhy Brno a.s. Organizátor: Madison Public Affairs, Jan Šimral, T: (+420) 251 091 214, M: (+420) 773 936 457. 
 

Rámcový program konference:

1. Obecně politický úvod
Úvodní vystoupení, shrnutí smyslu a cílů konference a zasazení jejího tématu do aktuálního ekonomického a politického kontextu.

2. Role vlády v rozhodování o vítězi tendru
Jaká budou hlavní priority při výběru vítěze tendru na dostavbu Temelína? Převáží spíše politické nebo ekonomické faktory? Co může vláda udělat pro maximalizaci podílu českých firem na dostavbě?

3. Požadavky společnosti ČEZ na dostavbu jaderné elektrárny Temelín
Zástupce ČEZ představí požadavky své společnosti jakožto investora dostavby Temelína.

4. Prezentace uchazečů o dostavbu jaderné elektrárny Temelín a jejich představy o zapojení českého průmyslu
Zástupci společností Westinghouse Electric, AREVA a Atomstrojexport, resp. Škoda JS představí svou nabídku, mj. i směrem k českému průmyslu.

5. Nabídka a možnosti jednotlivých odvětví českého průmyslu
Pohled průmyslových a podnikatelských svazů na možnosti podílu českých firem na dostavbě Temelína.

6. Prezentace českých firem se zájmem o účast na zakázce
Co mohou jednotlivé místní firmy nabídnout pro tak obrovský a komplexní projekt, jakým dostavba Temelína nepochybně je.

7. Panelová diskuze
Jaké příležitosti poskytne dostavba Temelína pro český průmysl? Co mohou pro maximalizaci těchto příležitostí udělat místní firmy a co stát? Jaká budou hlavní priority při výběru vítěze tendru na dostavbu Temelína? Převáží spíše faktory politické a geopolitické, nebo faktory odborné a ekonomické?

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články

Diskuse

Dostavba JE Temelín - příležitost pro český průmysl?

návrh na doplnění rámcového programu
 bod 1a) Může nový strategický partner ČEZ (jeho potřeba je zřejmá již několik let) významně ovlivnit stávající "tendr" ? ...
počet příspěvků: 1 | poslední příspěvek: 2.8.2010 18:31vstup do diskuse >>

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (92x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Energetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou tříduEnergetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou třídu (75x)
O tomto víkendu byla v Praze završena anketa Zlatý Ámos 2014, která již dvacet let volí a oceňuje nejoblíbenější pedagog...