Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Zajímavosti    Bezpečnostní cvičení Safeguard Territory 2018 zahrnulo i objekty ČEPS

Bezpečnostní cvičení Safeguard Territory 2018 zahrnulo i objekty ČEPS

Publikováno: 7.9.2018
Rubrika: Zajímavosti

Provozovatel české přenosové soustavy se zapojil do cvičení Safeguard Territory 2018, které navazuje na obdobná cvičení koncepce Safeguard. Ta jsou prověrkou spolupráce Armády ČR, složek integrovaného záchranného systému a společnosti ČEPS.

Cílem bylo v reálném prostředí na objektech kritické infrastruktury Moravskoslezského kraje, jako jsou například rozvodny Kletné, Nošovice a Albrechtice ve správě ČEPS, prověřit příslušníky aktivní zálohy ve střežení a obraně stanovených objektů.

Letošní cvičení bylo zaměřeno převážně na prověření systému velení, řízení a zabezpečení spojení a schopnosti plánování. Dále byl testován rozhodovací proces na jednotlivých stupních velení v podmínkách připravených k plnění stanoveného operačního úkolu. Cvičení také v letošním roce úspěšně prověřilo připravenost ČEPS k poskytnutí součinnosti v případě, že by byla ohrožena fyzická bezpečnost některého z objektů ve správě společnosti. 

Bezpečnostního cvičení Safeguard se účastníme již poněkolikáté. Velmi si ceníme efektivní spolupráce, která funguje mezi všemi zúčastněnými subjekty, díky níž jsme dobře připraveni na potenciální mimořádné situace,“ říká Jan Kalina, předseda představenstva ČEPS, a.s.

V rámci cvičení byly plněny úkoly ochrany a obrany objektů, včetně řešení možných krizových situací.  Stejně jako v minulých letech jednotka stanovené úkoly splnila,“ doplňuje plukovník Ing. Jaroslav Hrabec, ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Do cvičení Safeguard Territory 2018 se zapojilo téměř 150 příslušníků Armády České republiky včetně 100 příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Ochranný nátěr pro extrémní podmínkyOchranný nátěr pro extrémní podmínky (352x)
Ochrana životního prostředí již dlouho není tématem pouze ekologických sdružení a občanských spolků, ale stala se celosp...
Význam metod verifikace a validace výsledků z CFD analýz při výpočtech vibrací vyvolaných prouděním pro návrh zařízení na výměnu tepla (57x)
Vibrace vyvolané prouděním (flow-induced vibration) mohou způsobovat velké problémy u zařízení na výměnu tepla, jakými j...
Rekonstrukce v Dlouhých stráních míří do fináleRekonstrukce v Dlouhých stráních míří do finále (53x)
Přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách, známá mnohými rekordy, se brzy bude moci pochlubit další technickou ...