Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Anders Jackson jmenován prezidentem Westinghouse pro Evropu, Blízký východ a Afriku

Anders Jackson jmenován prezidentem Westinghouse pro Evropu, Blízký východ a Afriku

Publikováno: 1.7.2010
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Jaderné palivo, Jaderné

Společnost Westinghouse Electric Company oznámila jmenování Anderse Jacksona do pozice prezidenta pro Evropu, Blízký Východ a Afriku. Jacksonovo jmenování souvisí s novou organizační strukturou Westinghouse, jejímž cílem je více uplatnit lokální přístup při řízení obchodních aktivit. Nové organizační uspořádání vzniká na základě dvouleté analýzy zaměřené na připravenost firmy uspokojit rychle rostoucí poptávku v oblasti komerční jaderné energetiky v Evropě a celém světě.
 

Westinghouse se v současnosti věnuje pokračujícímu procesu výběrového řízení na rozšíření jaderné elektrárny Temelín. “Nové regionální uspořádání přibližuje Westinghouse zákazníkům a lidem na evropských trzích, kde působíme,” prohlásil Anders Jackson, který dříve působil na pozici viceprezidenta pro rozvoj zákaznických projektů na mezinárodních trzích.

Westinghouse nyní utváří tři regionální organizace: evropskou (společně s Blízkým Východem a Afrikou,) asijskou a americkou. Každá bude zodpovědná za vztahy se zákazníky, rozvoj obchodních aktivit a realizaci projektů ve své oblasti. Anders Jackson přesídlí z centrály Westinghouse v Pittsburghu do belgického Bruselu, kde vznikne nová evropská centrála firmy. Ve výběrovém řízení na rozšíření Temelína Westinghouse nabízí svůj reaktor AP1000. Další informace o reaktoru AP1000 naleznete na www.ap1000.westinghousenuclear.com .

Westinghouse Electric Company, společnost patřící do skupiny Toshiba Corporation (TKY:6502), je průkopníkem v oblasti jaderné energetiky a předním dodavatelem produktů a technologií pro jaderné elektrárny po celém světě. Společnost Westinghouse roku 1957 dodala svou technologii do první tlakovodní jaderné elektrárny na světě v pensylvánském Shippingportu. Dnes je na technologii Westinghouse postavena zhruba polovina jaderných elektráren, které jsou v současnosti v provozu, přičemž 60 % z nich se nachází na území USA.
 

Další informace o reaktoru AP1000 (video, foto...) najdete na: http://www.allforpower.cz/clanek/westinghouse-predstavil-odborne-verejnosti-projekt-ap1000/www.allforpower.cz/clanek/veletrh-hannover-messe-2010-se-blizi/.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2 (79x)
János Lázár, maďarský šéf úřadu vlády, 17. 11. 2016 oznámil, že Evropská komise dokončila řízení ve věci předpokládaného...
Energetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou tříduEnergetici zvolili nejlepším fyzikářem pedagoga z Českých Budějovic. Získal titul ČEZ Ámos a exkurzi pro celou svou třídu (71x)
O tomto víkendu byla v Praze završena anketa Zlatý Ámos 2014, která již dvacet let volí a oceňuje nejoblíbenější pedagog...
Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (62x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...