Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    21. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“ je minulostí

21. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“ je minulostí

Publikováno: 13.6.2018
Rubrika: Lidé-Věci-Události

V Medlově proběhl 23. a 24. května 2018 již 21. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“. V minulém roce slavila konference kulaté 20. výročí. Tomu odpovídal i úvodní přednáškový program a hlavně odpolední a večerní volnočasové aktivity. Na letošní konferenci jsme na loňské oslavy navázali.

TESPO (TESPO Brno s.r.o. a následně TESPO engineering s.r.o.) slaví 25 let od svého založení. Tedy pod sloganem „25 let jsme tu s Vámi a hlavně pro Vás“ přednášející Ing. Radek Strnad krátce nastínil historii značky TESPO a firmy TESPO engineering s.r.o. Druhým oslavencem je firma WARMAN (dnes součást koncernu WEIR Minerals) – 80 let od založení firmy. Ing. Petr Hroch zavzpomínal na historii firmy od jejího vzniku v roce 1938 a také na počátky jejího působení na českém trhu. Slavnostnímu charakteru konference odpovídaly také odpolední a večerní volnočasové aktivity.

Letos se prezentovalo formou krátkých přednášek 12 firem. Účastnilo se 115 posluchačů a 36 zástupců přednášejících. Firma TESPO engineering s.r.o. tentokráte nepředstavila nový stroj – prototyp ze své dílny, ale poreferovala o technickém stavu instalovaných řetězových dopravníků, deskových uzávěrů a dalších instalovaných strojů po několikaletém provozu v extrémních podmínkách.

Firma WEIR Minerals představila čerpací techniku a další zařízení pro těžbu a třídění různých materiálů jednotlivých společností, patřících do portfolia koncernu WEIR Minerals. Zajímavý byl také referát o doporučeních, jak tato zařízení udržovat, aby pracovala a sloužila co nejdéle.

Firma MOSA Solution s.r.o. poreferovala o zajímavých aplikacích řešení toku sypkých materiálů, realizovaných v teplárnách a elektrárnách v Polsku.

Firma EUTIT s.r.o. přednesla zajímavou přednášku o mechanické a také chemické odolnosti Čediče a Eucoru.

Ve středečním odpoledním přednáškovém bloku, zaměřeném na kotle, řešení emisí NOx, CO, SOx, TZL a nově také Hg, firma PROVYKO s.r.o. zhodnotila metody řešení problematiky emisí a nastínila trendy do budoucna. Zajímavou přednášku o možnostech energetického využití odpadů (spoluspalování, výstavba malých spaloven) přednesla firma EVECO Brno s.r.o. Velmi očekávaná a také zajímavá přednáška byla přednesena za firmu ČEZ a.s. - Ing. Patrikem Tůmou, který velmi zajímavým a zasvěceným způsobem poreferoval o výstavbě a současném provozu nového bloku o výkonu 660MW, který byl postaven a je provozován Elektrárnou Ledvice. Tato přednáška byla zajímavá a poučná především v tom, že se posluchači dověděli nejenom o všech problémech při výstavbě ale také o jejich řešení.

Čtvrteční ráno zahájila přednáška firem RSBP spol. s r.o. a VVUŮ, a.s. Ostrava-Radvanice, které posluchače seznámily s analýzou rizik v provozech nejen s nebezpečím výbuchu, ale také s možným řešením těchto problémů. Nově se jako přednášející konference zúčastnila firma CODET s.r.o. Brno, která poreferovala o možnostech třídění tuhých paliv pro elektrárny a teplárny, zejména potom dřevní štěpky. Konferenci uzavřela přednáška firmy PEWAG s.r.o. Czech, která představila nové abraziodolné řetězy pewag HERO, svářené třením, které mohou najít využití u řetězových dopravníků a především u vynášečů strusky.

Ve středu navečer po ukončení přednáškového programu, absolvovali milovníci turistiky krátkou procházku po malebné krajině vysočiny. Navečer na nás čekala dozlatova upečená selátka, doprovázená koštem piv z malých pivovarů, doprovázený velmi neformálním a zajímavým výkladem pana Marka Zemana, který sám vlastní a provozuje malý domácí pivovar. Večer potom probíhal v režii firmy RSBP Ostrava-Radvanice, která nám mezi 21:30 – 22:00 hodinou připravil ohňovou show (simulace výbuchu různých výbušných směsí - uhelný prach atd.) – tímto kolegům ze jmenované firmy děkujeme.

Pokud sdílíte stejný názor jako pořádající firmy, že se 21. ročník konference povedl a užili jste si jej jak po odborné, tak po té relaxační stránce, chtěl bych Vás už nyní pozvat na další, 22. ročník, který proběhne ve dnech 22. a 23. května 2019 opět v hotelu Medlov. Program a podklady pro přihlášení budou zveřejněny v první polovině března 2019.

Za přízeň našich obchodních partnerů děkuje a na viděnou opět v Medlově se těší Ing. Radek Strnad + kolektiv TESPO engineering

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Fotogalerie
21. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“21. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“21. ročník konference „Technologie pro elektrárny a teplárny na tuhá paliva“

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VI. Mezinárodní energetické regulační fórum (75x)
Další, tentokrát již VI. Mezinárodní energetické regulační fórum proběhne 25. března 2010 Grand Hotel Bohemia, Králodvor...
Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (54x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Strojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vznikuStrojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vzniku (53x)
Na začátku letošního roku uplynulo 55 let od zrodu strojíren ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO). Ty vzni...