Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Firemní zpravodajství    Zařízení pro vyvážení kontejnerů s použitým palivem v jaderné elektrárně Flamanville

Zařízení pro vyvážení kontejnerů s použitým palivem v jaderné elektrárně Flamanville

Společnost Electricité de France (EDF) zadala společnosti ŠKODA JS vypracování konstrukčního řešení, zajištění jakosti, výrobu a montáž zařízení pro správu kontejnerů s vyhořelým palivem v budoucí elektrárně EPR 1600 MW ve Flamanville . Z Reaktorové haly společnosti ŠKODA JS byla nyní přepravena do Francie největší část tohoto zařízení a byla zahájena jeho instalace. Zařízení zajišťuje celý proces vyvážení kontejneru s použitým jaderným palivem, tedy od jeho přepravy na místo přes naložení vyhořelého paliva až po vyvezení kontejneru.

V rámci této komplexní zakázky společnost ŠKODA JS realizovala projektový návrh a zajištění instalace (mechanické části, rozvody, řídící a kontrolní systémy), nákup polotovarů a komponent, výrobu a zkoušky ve ŠKODA JS, montáž a zkoušky na stavbě ve Flamanville.

Zařízení se skládá  z několika stacionárních a mobilních podsestav, z nichž jedna část je nainstalována v budově paliva. Hmotnost mobilního zařízení tvořeného vozem ( SFCTM – Spent Fuel Cask Transfer Machine), které bylo nyní expedováno, je okolo 76 tun, maximální hmotnost s naplněným kontejnerem je přes 200 tun. Zařízení je přes 8,5 m dlouhé, přes 4,5 m široké a cca 7,5 m vysoké. Rychlost pojezdu po kolejích s vlastním pohonem je maximálně 0,06 km/h, s tahačem pak 10 km/h.

„Jsme rádi, že jsme mohli tuto zakázku realizovat, že nám francouzský partner svěřil tak významný úkol. Práce to byla náročná na invenci a technologii, zvládli jsme ji díky vysoké kvalifikaci a motivovanosti našich lidí a dobré spolupráci se zákazníkem. Znovu jsme osvědčili schopnost ŠKODA JS podílet se na projektech jaderné energetiky založených na různých typech reaktorů. Podstata našeho know-how je v tom, že stále rozvíjíme a zúročujeme naše zkušenosti a jsme trvale otevřeni novým výzvám,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva ŠKODA JS Josef Perlík. 

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


Fotogalerie
Vyvážecí zařízení pro jadernou elektrárnu Flamanville

NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2Evropská komise schválila systém udílení státních zakázek v projektu JE Paks 2 (77x)
János Lázár, maďarský šéf úřadu vlády, 17. 11. 2016 oznámil, že Evropská komise dokončila řízení ve věci předpokládaného...
Reaktor AP1000™ od Westinghouse zaručuje bezpečnost a přináší úspory (71x)
Všude ve světě dochází k renesanci jaderné energetiky a reaktor typu AP1000™ (dále AP1000) od firmy Westinghouse s...
ERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komiseERÚ vydal cenová rozhodnutí zohledňující čerstvé notifikace Evropské komise (61x)
Energetický regulační úřad (ERÚ) dnes vydal dvě cenová rozhodnutí, cenové rozhodnutí ERÚ č. 9/2016, kterým se mění cenov...