Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    O zaměstnání v ČEZ je mezi vysokoškoláky stále zájem, energetická společnost ovšem nezapomíná ani na další vzdělávání pedagogů

O zaměstnání v ČEZ je mezi vysokoškoláky stále zájem, energetická společnost ovšem nezapomíná ani na další vzdělávání pedagogů

Publikováno: 25.6.2013
Rubrika: Lidé-Věci-Události

Letošní průzkum mezi vysokoškolskými studenty ukázal, že po ukončení školy by rádi našli uplatněné ve Skupině ČEZ. Energetické společnosti tak jedenáctý ročník soutěže Zaměstnavatel roku přinesl druhé místo v kategorii The Most Desired Company (nejžádanější zaměstnavatel).

V anketě o nejžádanějšího zaměstnavatele hlasovalo přes dva tisíce vysokoškolských studentů z celé České republiky. Do průzkumu byli zahrnuti studenti všech typů vysokých škol, mezi hlasujícími převažovali ti s ekonomickým zaměřením. Také jejich hlasy vynesly ČEZ na druhé místo. „Je to pro nás velmi důležité hodnocení, kterého si vážíme o to víc, že potvrzuje stálý zájem studentů o Skupinu ČEZ. Těší nás, že nám studenti důvěřují a chtějí se k nám přidat. Věříme, že je to také díky aktivitám, kterými jim práci v ČEZ představujeme. To je naším dlouhodobým cílem,“ uvedl Pavel Puff, manažer útvaru strategický nábor.
Skupina ČEZ spolupracuje se školami i studenty již od roku 1992. Síť partnerských škol zahrnuje 48 středních a 13 fakult vysokých škol ze všech regionů. Na severu Čech jsou to konkrétně Střední průmyslová škola v Ústí nad Labem, Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola strojní, stavební a dopravní v Děčíně, Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola v Liberci, Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Chomutov a Střední odborné učiliště energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, rovněž v Chomutově. Z vysokých škol mají zastoupení Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, fakulta výrobních technologií a managementu, v Ústí nad Labem a dvakrát Technická univerzita Liberec, respektive fakulta strojní a fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií.

Pro studenty Skupina ČEZ organizuje stáže přímo v provozech, konkrétně takzvané Jaderné a Energetické maturity pro středoškoláky a Letní univerzity pro vysokoškoláky. Pro zájemce o techniku pravidelně chystá i různé on-line soutěže. Účastní se také studentských veletrhů a přímo podporuje různé studentské akce a soutěže. Mezi ty nejznámější patří matematické a fyzikální olympiády. „Skupina ČEZ uzavřela na pět let smlouvu o partnerství s Jednotou českých matematiků a fyziků. Kromě pomoci organizátorům přináší spolupráce zajímavé příležitosti také pro školy, které své studenty do těchto soutěží posílají. Největším magnetem je možnost získat grant ve výši 200 000 korun na vybavení speciální učebny. Samozřejmě, že vždy oceníme i tři nejlepší účastníky. Každý dostane 10 000 korun jako startovné jejich dalšího vzdělávání,“ dodává Pavel Puff, přičemž neopomněl zmínit ještě stipendijní program a trainee program ČEZ Potentials pro absolventy.

Stranou ovšem nezůstává ani další sebevzdělávání pedagogů. Proto pro učitele připravuje v rámci Klubu Svět energie různé semináře, nabízející netradiční inspirace pro výuku fyziky a dalších přírodovědných předmětů či environmentální výchovy. „Naším cílem je totiž informovat zajímavou formou veřejnost a zejména mladou generaci o světu energie jako celku. V roce 2006 jsme proto založili stejnojmenný klub pro aktivní učitele fyziky a dalších přírodovědných předmětů a vzdělávací semináře společnosti ČEZ zároveň získali akreditaci Ministerstva školství a tělovýchovy ČR. Jsme tak první a jedinou firmou v republice, která přináší školám, žákům, studentům i učitelům dlouhodobý a ucelený program pro poznávání, jak jinak, světa energie,“ uzavírá Marie Dufková, koordinátorka vzdělávacího programu ČEZ.
Více informací na www.kdejinde.cz nebo na http://www.facebook.com/PracevCEZu

Letošní Jadernou maturitu v elektrárně Dukovany složilo úspěšně 69 studentů z 23 středních škol. Na snímku se někteří z nich zamýšlejí nad sestavením modelu reaktoru.

V rámci Klubu Svět energie pořádá Skupina ČEZ různé semináře pro učitele fyziky a dalších přírodovědných předmětů. Během jednoho z nich na přírodovědné fakultě UJEP Ústí nad Labem se pedagogové například seznámili se soupravou Gamabeta. Vlevo Květa Kolářová (ZŠ Buzulucká Teplice) a vpravo Veronika Kuncová (ZŠ Koperníkova Teplice).

EM1  EM2

Energetická maturita pro středoškoláky se vždy konala na severu Čech v Elektrárně Prunéřov II (foto EM1), letos se ovšem kvůli její komplexní obnově přesunula do již zmodernizované Elektrárny Tušimice. Na snímku účastnicí absolvují závěrečný „maturitní“ test. (foto EM2).

Letos se pedagogové z Klubu Svět energie setkali například i v Elektrárně Tušimice. Vpředu Kamil Šlachta a Hana Šlachtová ze ZŠ Zdeňka Štěpánka v Mostě a Zdeňka Horská ze ZŠ Krátká v Klášterci nad Ohří při řešení testu, který absolvovali v rámci inspirativních inovací ve výuce přírodovědných předmětů.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VI. Mezinárodní energetické regulační fórum (65x)
Další, tentokrát již VI. Mezinárodní energetické regulační fórum proběhne 25. března 2010 Grand Hotel Bohemia, Králodvor...
Michal Enžl: Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti (53x)
Do energetiky se tlačí i firmy, které nemají s tímto oborem žádné zkušenosti. I na toto téma hovořili s Michalem Enžlem ...
Kabex: Stánek se Shushi barem, anketa o Fukušimě (53x)
Bohumil Svoboda, ředitel divize Jaderná energetika firmy Kabex, přišel do TV studia na veletrhu Electron 2011 v Praze ří...