Novým ředitelem olomouckého inovačního centra je Kamil Krč
Rubrika: Lidé-Věci-Události
Méně nezaměstnaných absolventů, dostatek potřebných kvalifikovaných pracovníků pro firmy, více vědeckých výsledků uplatněných na trhu, konkurenceschopnější, ziskovější a exportně výkonnější firmy v olomouckém regionu. To vše bude podle nového ředitele zájmového sdružení právnických osob OK4Inovace Kamila Krče dlouhodobým výsledkem úspěšné realizace nástrojů Regionální inovační strategie (RIS) Olomouckého kraje.
Na pozici ředitele OK4Inovace byl k začátku října jmenován Kamil Krč, MBA. Ve výběrovém řízení obstál zejména díky svým zkušenostem z řízení projektů v oblasti podpory inovací a transferu technologií. Jeho hlavním úkolem bude realizovat v regionu opatření vytýčená v Regionální inovační strategii Olomouckého kraje. Ty se významně týkají firem z oblasti průmyslu.
" Chci zavést do praxe nástroje, které Olomouckému kraji pomohou čelit současným hospodářským obtížím a naopak lépe využít svůj potenciál. K řešení jsou problémy jako vysoká nezaměstnanost či nízká exportní výkonnost ve srovnání s jinými kraji. " Kamil Krč podle svých slov věří, že větší důraz na inovace a rozvoj znalostní ekonomiky pomůže zlepšit konkurenceschopnost i hospodářské výsledky Olomouckého kraje, a tím také celé České republiky.
„Nejen pro jeho zkušenosti jde o významnou a velmi potřebnou personální posilu této organizace klíčové pro praktickou realizaci Regionální inovační strategie Olomouckého kraje,“ konstatuje náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ing. Michal Symerský.
Kamil Krč získal titul MBA na Nottingham Trent University. Působil šest let v Jihomoravském inovačním centru (JIC) – nejúspěšnější české organizaci v oblasti regionální podpory inovací. Zde na pozicích projektový manažer, konzultant a správce fondů poskytoval konzultační a odbornou podporu inkubovaným inovačním firmám zejména v oblasti marketingu, patentů a firemních strategií. V JIC také realizoval projekty pro posílení inovační infrastruktury a zvýšení konkurenceschopnosti regionu.
Poslední dva roky působil na Mendelově univerzitě v Brně, kde z pozice manažera komercializace a zástupce ředitele pomohl připravit, spustit a rozběhnout univerzitní Centrum transferu technologií. To má na starosti ochranu průmyslového vlastnictví (patenty aj.) a zabezpečení komerčního uplatnění výzkumných výsledků i vědeckých kapacit univerzity.
Regionální inovační strategie vznikají v jednotlivých regionech ČR. Jde o ucelené soubory nástrojů a projektů, které pomáhají místním firmám i výzkumným institucím ke snadnějšímu fungování a vyšší finanční prosperitě. Těmito nástroji mohou být např. inovační vouchery, stipendia pro studenty učilišť a technicky orientovaných škol nebo workshopy propojující podnikatele a vědce s cílem navázání spolupráce k vytvoření inovativních produktů poptávaných zákazníky aj.
OK4Inovace je zájmovým sdružením právnických osob založeným v roce 2011 za účelem realizace Regionální inovační strategie Olomouckého kraje a podpory vzniku, rozvoje a komerčního uplatnění inovací vytvářených ve firmách i výzkumných institucích. Sdružení je zapojeno také do dalších aktivit na podporu hospodářského rozvoje olomouckého regionu, zejména v oblasti vzdělávání, lidských zdrojů a marketingu. Členy sdružení jsou Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Statutární město Přerov, Univerzita Palackého v Olomouci, Moravská vysoká škola Olomouc, Vysoká škola logistiky, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Agrární komora Olomouckého kraje a Nadační ústav regionální spolupráce.