Nacházíte se:  Úvod    Aktuality    Lidé-Věci-Události    Nový web společnosti E.ON Trend – vše o výrobě a úsporách energie

Nový web společnosti E.ON Trend – vše o výrobě a úsporách energie

Publikováno: 23.4.2013
Rubrika: Lidé-Věci-Události, Energetické strojírenství

E.ON Trend spustil novou webovou stránku www.eon-trend.cz, na které se uživatelé mohou mimo jiné seznámit také s pojmy jako kogenerace, tepelný audit či virtuální elektrárna a podrobně se informovat o výhodách těchto služeb a zařízení. Společnost E.ON Trend je na českém trhu v rámci energetické skupiny E.ON zodpovědná nejen za výrobu elektřiny, ale také za výrobu a rozvod tepla.

Důkladný energetický audit dokáže v malé firmě i velkém podniku odhalit např. nedostatky při výrobě, rozvodu či spotřebě energií. Součástí takové studie je samozřejmě kromě hodnocení využívání energie v energetickém hospodářství budov a areálů také vyčíslení celkové výše technicky dosažitelných energických úspor, a to včetně nákladů a investic na případná navrhovaná opatření. Realizace energetických auditů však může být s ohledem na případné úspory zajímavá také v komunální sféře. To potvrzuje i Aleš Sitař, vedoucí odboru správy majetku a investic města Bystřice nad Pernštejnem: „V rámci přípravy dotačních projektů z Operačního programu Životní prostředí jsme spolupracovali s více energetickými auditory, přičemž služby společnosti E.ON Trend patřily k těm nejlepším. Práce byla odvedena vždy včas a to i tehdy, kdy lhůty OPŽP pro vypracování potřebných auditů byly kriticky krátké."
Webová stránka dále informuje o všech zdrojích elektrické energie provo-zovaných společností E.ON Trend či nabízí studentům technických vyso-kých škol, jednotlivcům i skupinám možnost sjednat si prohlídku těchto energetických zdrojů. Za zmínku stojí také informace o unikátním Infor-mačním centru situovaném přímo v útrobách vodní přehrady Vranov nad Dyjí, které lze po předchozí domluvě navštívit v průběhu celého roku.

Energetická skupina E.ON v České republice patří do skupiny E.ON SE, která je největší soukromý poskytovatel energetických služeb v Evropě a zásobuje elektřinou a ply-nem asi 15 milionů zákazníků. Česká energetická skupina E.ON zásobuje elektřinou v jižních Čechách a na jižní Moravě 1,2 milionu zákazníků a tím má podíl na trhu ca. 20 %. V oblasti plynu disponuje více jak 4.000 km dlouhou sítí a její podíl na trhu s plynem v České republice činní ca. 5,5%. E.ON v současné době provozuje veřejné plnící CNG stanice v Českých Budějovicích, Svobodě nad Úpou a Úpici.

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Autor


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

VI. Mezinárodní energetické regulační fórum (70x)
Další, tentokrát již VI. Mezinárodní energetické regulační fórum proběhne 25. března 2010 Grand Hotel Bohemia, Králodvor...
Zdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republikaZdeněk Bauer se stal jednatelem společnosti E.ON Česká republika (64x)
Novým jednatelem společnosti E.ON Česká republika se v polovině července stal Zdeněk Bauer. Posílí tak dosavadní vedení ...
Strojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vznikuStrojírny ArcelorMittal v Ostravě slaví v lednu 55 let od svého vzniku (60x)
Na začátku letošního roku uplynulo 55 let od zrodu strojíren ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO). Ty vzni...