Nacházíte se:  Úvod    Technologie, materiály    CO2    Názory, komentáře    Odborná diskuze    Diskutujeme nad průběhem tendru: Dva další bloky jaderné elektrárny Temelín? Proč ano, proč spíše ne a kdo?

Diskutujeme nad průběhem tendru: Dva další bloky jaderné elektrárny Temelín? Proč ano, proč spíše ne a kdo?

Publikováno: 3.4.2013, Aktualizováno: 11.4.2013 21:43
Rubrika: Odborná diskuze, Jaderné

V poslední době vzrůstá v masmédiích i odborném tisku počet příspěvků a článků od dvou projektech, které se ucházejí o dostavbu (rozšíření) jaderné elektrárny Temelín. Zástupci obou stran se předhánějí v tom, že právě ten jejich projekt je pro Česko ten nejlepší, zástupci jejich agentur masírují média různými prohlášeními, roste i počet "útoků" na konkurenci, do hry vstupují různí nezávislí (nebo "závislí") experti, kteří oba projekty hodnotí. Toto vše umocnilo zveřejnění předběžných výsledků tendru. Proto jsme se rozhodli, že dáme prostor pro odbornou diskuzi na toto téma. Jednak bude možné (po registraci) diskutovat nad jednotlivými příspěvky krátkou zprávou (pod článkem je odkaz  Diskuze), jednak bude možné poslat i obsáhlý materiál k tématu, který bude uveřejněn a opět se k němu bude možné vyjádřit. U každého příspěvku prosím uveďte svou profesní dráhu s důrazem na znalosti v oblasti jaderné energetiky. Příspěvky budou uveřejněny v nezkrácené a neupravené verzi. Nejzajímavější názory pak uveřejníme v některém z vydání časopisu All for Power. Věříme, že tímto přispějeme k odbornému povědomí o jaderné energetice.  

Ing. Stanislav Cieslar, šéfredaktor časopisu All for Power

Publikace v oboru energetiky, strojírenství a stavebnictví k prodeji
 

Související články


NEJčtenější souvisejicí články (v posledních 30-ti dnech)

Arabelle, nejvýkonnější parní turbína na světěArabelle, nejvýkonnější parní turbína na světě (31x)
Společnost Alstom je předním světovým dodavatelem „konvenčních částí“ (strojoven) pro jaderné elektrárny a j...
Malé jaderné elektrárny s malými, či malými modulárními reaktory - co od nich může očekávat Česká republika?Malé jaderné elektrárny s malými, či malými modulárními reaktory - co od nich může očekávat Česká republika? (24x)
Podle kategorizace Mezinárodní agentury pro atomovou energii jsou za malé považovány reaktory s výkonem pod 300 MWe....